niedziela, 1 września 2013

Wieści z frontu. Wkłady zastępcze

Kiedy nadchodzi ten przyjemny moment, w którym ostatni czysty i suchy wkład przestał być czysty i suchy, a pozostałe czyste są jeszcze mokre, trzeba sobie jakoś radzić. Bez jednorazówek.
Więc sobie radzę.
Jak?

Radzę sobie przy pomocy ręczników z pewnego dużego, szwedzkiego sklepu meblowego i nie tylko. Składają się odpowiednio, chłoną nie tak znowu źle, dwa ręczniki na dwa siki wystarczają. Radzę sobie też przy pomocy zwykłych pieluch tetrowych, choć nieco wąskie są (bo mi się nie chce dobrze składać) i czasami przeciekają. W opcji są też inne ręczniczki do rąk, raz nawet w rozpaczy użyłam ścierek kuchennych przeznaczonych na szmaty, aczkolwiek w tym celu jeszcze nie użytych ni razu.

Dobrą opcją okazały się też ściereczki z mikrofibry, przywiezione przez babcię M. znad oceanu niemalże. Rozmiar odpowiedni, ładnie chłoną i dobrze pasują.

Składanie bywa uciążliwe, ale główną zaletą wszystkich wyżej wymienionych wkładów zastępczych jest szybkoschnięcie. Szybkoschnięcie, w przeciwieństwie do wolnoschnięcia, w którym celują moje potrójnie zszywane wkłady, jest cechą pożądaną zwłaszcza w warunkach skrajnych, patrz góry i morze.

Tak w górach, jak i nad morzem występuje jedna prawidłowość: kiedy jest słonecznie i wieje, pranie schnie  w trzy godziny (wkłady w sześć do ośmiu). Kiedy pada, pranie schnie trzy dni. Przy dużych staraniach udało mi się wysuszyć wkłady w dwadzieścia godzin, a dwadzieścia godzin to naprawdę za dużo, kiedy się posiada dwadzieścia cztery wolnoschnące sztuki. Dla porównania - w domu schną od dziesięciu do dwunastu. A jednowarstwowe ściereczki mikrofibrowe lub tetra jest sucha w mgnieniu oka - lub kilku mgnieniach, gdy pada.

P.S. Jedyny mankament mikrofibrowych ściereczek jest taki, że są kolorowe, a kolory mają ładne i Joasia po ich zobaczeniu oznajmiła, że jedna paczka jest jej. No cóż. Potem nazbierała w niebieską nieco siana z trawnika i okazało się, że suche trawsko też pokochało mikrofibrę i nie chce jej opuścić. Negocjacje trwają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poczytaj jeszcze!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...